Meie lugu

Käsitööjäätis Eesti puhtamaist piimast

Meie käsitööjäätis valmib Eesti puhtaima piimaga talu ehk Nopri ja Eesti kõige kaunima lauluhäälega koka ehk Joel Ostrati koostöös. Meie nimi on talujäätis ainult piima päritolu tõttu – see tuleb Võrumaalt rõõmsatelt Nopri lehmadelt. Maitse poolest on ta lihtsalt üks väga hea jäätis. Kombineerime lustiga maitseid nii lähedalt kui kaugelt.

Jäätist teeme Tartus käsitsi, aga muidugi jõuab see ka kaugemale. Varsti on meie jäätis igal pool ning keegi ei mäleta, milline oli Eesti ilma Külmata. Meile igatahes talujäätis Külm meeldib. Eriti meeldib see meile siis, kui see sulle ka meeldib.

NB! Talujäätis Külm ei asenda tasakaalustatud toitumist, kuid aitab elu tasakaalus hoida.

Kuidas alguse sai?

Joel Ostrat ja Nopri talu lõid esimest korda käed juba 2015. aastal, kui Joel esimest korda Nopri talus külas käis ja ühtlasi Võrumaasse armus. Viimased 3 aastat on Joeli ja Nopri koostöös valminud maitsed jõudnud igasse Eesti nurka. Maailmavaade ei ole ainus, mis neid kahte ühendab. Kuna Joeli suvekodu asub Noprist vaid mõne penikoorma kaugusel, võib neid liialdamata naabriteks nimetada. Naabrid jõuavad koos palju teha ning nende ühine suurim projekt ongi Külm Talujäätis – esimene talujäätis Eestis.

Nopri on erinevaid piimatooteid valmistanud juba üle kahekümne aasta. Tihti on kliendid küsinud, millal lõpuks jäätist saab? Nüüd on see loogiline samm astutud. Nopri lehmad on samuti õnnelikud, et nende piim nüüd ka jäätisena inimeste meele ja kõhu rõõmsaks teeb.

Jäätis ei valminud üleöö. Kulus terve aasta, enne kui sai valmis talujäätis Külm – itaaliapärane gelato-tüüpi talujäätis, mis koosneb aastasadade pikkusest Itaalia kogemusest ning kohalikust Eesti toorainest.

Jäätise põhikomponendiks on Nopri talu Eesti Puhtaim Piim, mida annavad Parima Piimakarja tiitliga pärjatud lehmad ning mille puhast maitset tunned kindlasti ka jäätises.

Kuna Joel juba kord on selline leiutajatüüpi kokk (kes samas austab ka puhtaid ja klassikalisi maitseid) on kohvikus iga päev põnev. Kunagi ei tea, mis maitseid home päev toob. Üks on kindel – Külm liidab inimesi, pakub hingele kosutust ning loob maitseid, mis tekitavad meeldivaid külmavärinaid. Lisaks puhtale piimale austame ka puhast loodust. Jäätise pakendamisel kasutame komposteeritavaid materjale.

Jäätisekohvik Külm asub Tartu Aparaaditehases – tule anna meie jäätisele oma karm hinnang.

Maitse annavad

Joel Ostrati
retsept
Eesti puhtaim
piim Nopri talust