Kohvik

Külm jäätisekohvik

NB! Tartu kohvik kolis Tallinnasse, Viru toidutänavale.

Eesti kõige värskem jäätis asub kindlasti Tallinnas, Viru toidutänaval, see on selge. Me pakume talujäätist, mis on ehtne gelato. Ülipuhas ja ülivärske.

Gelatot valmistame iga päev, hoolikalt ja kirglikult. Tahame igast jäätisekuulist teha tõelise elamuse ning see nõuab rohkelt katsetusi ja eksperimenteerimist.

Kõik Külma maitsed on läbinud lihtsa testi – anname jäätist maitsta inimesele, kellel on silmad kinni seotud. Sööjal ei ole jäätise kohta ühtegi infokildu. Nüüd jälgime tema reaktsiooni. Kui selleks on heakskiitev mõmin, läheb asi käiku. Ilma selleta ei saa ükski uus maitse ametlikuks Külma maitseks. Õnneks on Joel andekas ning testi läbinud jäätisemaitseid on juba päris palju.

Jäätis valmib Aparaaditehases, aga täiusliku päeva juurde kuulub lisaks jäätisele ka üks tassitäis kvaliteetset kohvi. Kohv on meie arvates hingele sama suureks kosutuseks kui jäätis.

Pakume seda kolmel erineval moel:
– traditsiooniline espresso
– jaapanipärane hario
– rikkalik aromaatne filtrikohv.

Kui jäätise maitsed varieeruvad seinast-seina, siis ei saa ka kohv sellele alla jääda. Tahame sind pidevalt millegi uuega üllatada, mistõttu muudame regulaarselt oma kohviubade valikut. Näiteks praegu on valikus Kaffa Forest kohviuba, mida leiab Eestis vaid kahest kohast. Tartus oleme ainsad, kes sulle seda erilist Etioopia džunglist käsitsi korjatud uba pakuvad. Kaffa Forestil puudub igasugune töötlus ning kuivatamine toimub loomulikult päikese käes – see on 100% naturaalne.

Seda kõike pakuvad sulle meie professionaalsed baristad Kärtlin ja Karen. Tahame, et kohv oleks sellisel tasemel, et võiksime end vabalt ka KOHVIINSTITUUDIKS kutsuda. Kohaks, kus saad õppida kohvi kohta kõike – erinevate sortide ajalugu, erinevaid kohvi valmistusviise ning palju muud. Selleks kutsume enda juurde ka külalisbaristasid nii meilt kui mujalt.

Jutt imelisest, aromaatsest ja eksootilisest kohvist on väga tore. Aga mida lapsed tegema peavad, kui vanemad hakkavad Külmas pidevalt kohvitamas käima? Laupäeva hommikud on pühendatud just neile. Koos Joel Ostratiga valmivad hommikused pannkoogid, belgia stiilis vahvlid ja palju muud nii lastele kui lapsemeelsetele.

Muidugi ei puudu küpsetiste juurest ka ports Külma jäätist!

Kus asume?

Viru Väljak 4, Viru Keskus, Tallinn

Kohvik on avatud:
E-N ja P 11-21
R-L 11-22

Joel Ostrati

retsept

Eesti puhtaim

piim Nopri talust